5-А, 5-В клас

Українська література


Повторення



Гра «Казка за підказкою»

Казка № 1 
1. Дія відбувається в Києві. 2. У казці використано популярний у світовому фольклорі мотив змієборства. 3. Переконати головного героя казки в тому, що він має порятувати земляків від змія, змогли маленькі діти. 4. Головний герой мав прізвисько за своїм фахом. 5. Головний герой був закоханий у князівну.
Казка № 2.
1. У зачині казки використано популярний у фольклорі композиційний елемент — розповідь про двох братів розмуних і третього дурня. 2. Трьох братів у цій казці кличе в дорогу царський указ. 3. Головний герой казки під час мандрівки зустрічається з багатьма людьми, які володіють надприродними здібностями, бере їх із собою в дорогу. 4. Аби одружитися з царевою донькою, головний герой виконує низку складних доручень царя. 5. Пересувається головний герой за допомогою фантастичного засобу.


Гра «Хто швидше закінчить речення»
1. Література  це…
 2. Фольклор  це… 
 3. Народне оповідання про незвичайні, фантастичні події називається… 
 4. Казка, створена автором, називається… 
 5. Невеликий твір, у якому в прихованій формі описано задуманий предмет, — це…  6. Художнє означення називають… 
7. Опис зовнішності дійової особи… 
 8. «Оживлення природи» — це… 
 9. Оповідання, у якому розповідь велася за роками… 
10. Найдавніший літопис у Київській Русі має назви… 
11. Твір, який призначений для вистави на сцені…
12. У повісті Степана Васильченка «В бур'янах» розповідається про дитинство… 

Гра «Відшукай ключ»
Звертаючись до алфавіту (на одну букву назад чи на одну букву вперед), слід розшифрувати текст, щоб прочитати українські прислів'я.
1. Лпмі тбн епасє оє иобжщ, у поє гпгпсі.
 2. Биг сдокнвн ркнбя и киг пнжлдпжяе.

Угадайте твір за уривком
1.     «Як не будете всі разом / Йти до спільної мети, / Ви, державу зруйнувавши, /Подастеся у світи».
2.     «Аж ось заляскало щось палицею у двері, аж мати кинулась і застогнала: «Кожний день стукає, а ніяк не звикну». Калатає, аж в ушах лящить, кричить: «Григор — на тік молотить, Катря — до пані прясти. Зараз, бо світає».
3.     «…Розстилає туман сивий, / I тьмою нiмою / Оповиє тобi душу, / Й не знаєш, де дiтись, / I ждеш його, того свiту, /Мов матерi дiти…» 
4.     «…Іще любить він малювати на снігу всяку всячину. Присяде навпочіпки й водить пальцем сюди, туди. Дивись, хата виходить, з бовдура дим валує, а на тину півень горланить, розчепіривши дзьоба ножицями… пхає закляклого пальця в рот і, гримаючи чобітком об чобіток, милується своїм творінням, аж доки хтось не гукне з двору…» 
5.     «…Коли ж він повертався, то прийшов на Дунай, розлюбив одне місце, і поставив там невеликий городок, і хотів було сісти в ньому своїм родом, та не дали йому навколишні племена…» 
6.     «Лиха зима сховається, /А сонечко прогляне, /Сніжок води злякається,/ Тихенько тануть стане… » 
7.     «…Поки поживеш тут. А далі будемо думати. Треба, щоб минув якийсь час. Потроху-потроху я підготую батька, щоб ти перейшов жити до нас додому. Чого ти сам будеш тинятися? Зграю твою перебили, лишився ти сам… — будеш жити у нас…» 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу